Stałe doradztwo prawne
Finerto - Stałe doradztwo prawne

Stałe doradztwo prawne

Pomagamy polskim przedsiębiorcom dostosowywać się do ciągle zmieniających się przepisów, zapewniając kompleksowe usługi w zakresie prawa. Zadbaj o bezpieczeństwo Twojej firmy i wszechstronne wsparcie.

Zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić

Godna reprezentacja Twoich spraw przed Sądem

Stałe doradztwo prawne

Zastępstwo procesowe to nic innego jak pomoc radcy prawnego lub adwokata — profesjonalnego pełnomocnika — w postępowaniu sądowym.

  • Twój kontrahent lub klient nie zapłacił faktury na kwotę 100.000 zł,
  • masz do podpisania umowę, w której kary umowne to Twój roczny przychód.
  • ktoś używa Twojej marki, podkradając Ci klientów,
  • firma próbuje dokonać wrogiego przejęcia,
  • pojawia się ryzyko upadłości,
  • w Twojej firmie trwa kontrola podatkowa.

W każdej z tych spraw wspomóc cię może kancelaria prawna i doświadczony radca prawny lub doradca podatkowy. Tylko doradca prawny będzie w stanie przystąpić do skutecznej windykacji, dokonać profesjonalnej analizy umowy, zastrzec znaki towarowe Twojej marki, zabezpieczyć twoją firmę przed upadłością lub konsekwencjami podatkowymi.

Wspieramy przedsiębiorców na wszystkich obszarach prawa istotnych dla prowadzenia biznesu. Prawnicy, którzy na co dzień pomagają Ci w prowadzeniu działalności gospodarczej, są w stanie zaoszczędzić ci naprawdę sporo pieniędzy.

Czytaj więcej Umów bezpłatną konsultację

Jak Ci pomożemy?

W ramach obsługi prawnej firm nasi prawnicy (radca prawny, doradca podatkowy) oferują pomoc prawną w zakresie naszych głównych specjalizacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa:

Umów bezpłatną konsultację
W czym możemy pomóc:

Bieżące doradztwo prawne

Kancelaria specjalizuje się w stałej i bieżącej obsłudze przedsiębiorców. Będziemy Cię wspierać we wszystkich kwestiach prawnych i na bieżąco będziemy odpowiadać na zadane pytania. Doradztwo prawne świadczymy za pośrednictwem spotkań osobistych, jak i wideokonferencji lub konsultacji telefonicznych.


Prawo pracy

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania umowy o pracę, optymalizacji kosztów zatrudnienia, a także przy ewentualnych sporach z pracownikiem. Charakter spraw pracowniczych jest specyficzny, dlatego warto skorzystać z doświadczenia kancelarii prawnej.


Windykacja należności

Specjalizujemy się w zarówno windykacji polubownej (windykacja miękka, przedsądowa) jak i w windykacji sądowej (windykacja twarda). Celem naszych działań jest odzyskanie pieniędzy, które Ci się należą z faktury lub umowy.


Przekształcenia i rejestracje spółek

Po polskim ładzie koniecznym się stało dokonanie restrukturyzacji podatkowej. Doradzimy Ci, która forma prawna będzie dla Ciebie najkorzystniejsza, a także dopełnimy wszelkich procedur związanych z przekształceniem lub założeniem nowego podmiotu.


Prawo gospodarcze i handlowe

Pozwy o zapłatę, spory korporacyjne, opiniowanie i sporządzanie umów to tylko niektóre kwestie prawne, które pomagają przedsiębiorcom prowadzić ich firmę. Wybierając naszą kancelarię prawną, masz pewność, że Twoje interesy są odpowiednio zabezpieczone.


Prawo rodzinne

Przedsiębiorcę jak każdą osobę fizyczną dotyczą również sprawy rodzinne. Podział majątku, rozwód lub rozdzielność majątkowa, opieka nad dziećmi, sprawy spadkowe. Zapewniamy zastępstwo procesowe w każdej z tych spraw.


Prawo nieruchomości

Prawo nieruchomości stanowi istotne zagadnienie dla przedsiębiorstw zainteresowanych działaniami inwestycyjnymi w zakresie nieruchomości. Wśród tego typu podmiotów znajdują się przede wszystkim deweloperzy oraz firmy budowlane.


Rejestracja znaków towarowych

Rejestracja znaku towarowego to jeden z fundamentów bezpiecznego biznesu. Przedsiębiorca powinien zapewnić podstawową ochronę zarówno przed nieuczciwą konkurencją, jak i próbami przejęcia marki. Znak towarowy możemy zarejestrować zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Europy.


Prawo podatkowe

Oferujemy zarówno konsultacje podatkowe, jak i sporządzanie wniosków o wydanie interpretacji podatkowych, analizę podatkową czy pomoc podczas kontroli z Urzędu Skarbowego.


Bezpłatna konsultacja
prawna firmy

Usługi doradcze rozpoczynamy zawsze od 30 minut bezpłatnej konsultacji, w ramach której sprawdzimy, czy i w jaki sposób możemy Ci pomóc.

Następnie umówimy Cię już na rozmowę z ekspertem, którym jest doradca podatkowy. Skontaktuj się z nami poprzez formularz, a niezwłocznie do Ciebie oddzwonimy.

Umów bezpłatną konsultację
Stałe doradztwo prawne
Stałe doradztwo prawne

Bieżące lub doraźne porady prawne — co zyskujesz?

Decydując się na współpracę z kancelarią prawną, otrzymujesz szereg korzyści:

Wsparcie prawników

W naszym zespole znajdziesz zarówno radców prawnych, jak i adwokatów, doradców podatkowych, aplikantów radcowskich, specjalistów podatkowych czy księgowych.

Bieżące wsparcie

Dzielimy się wiedzą i monitorujemy najważniejsze zmiany prawne lub podatkowe. Więcej możesz się dowiedzieć, oglądając nasz kanał na YouTube, biorąc udział w tematycznych webinarach lub czytając nasze artykuły eksperckie.

Indywidualne podejście

Do każdego klienta przypisany jest konkretny radca, który specjalizuje się w sprawach związanych z branżą klienta i dzięki temu lepiej może znać specyfikę klienta, a także potrafi znaleźć konkretne rozwiązanie dla niego. Przypisany radca zna typowe problemy związane z daną branżą.

Bezpłatna konsultacja

Pomoc prawną rozpoczynamy zawsze od 30 minut bezpłatnej konsultacji, w ramach której sprawdzimy są możliwości jeśli chodzi o postępowanie sądowe. Następnie umówimy Cię już na rozmowę z ekspertem, którym jest radca prawny. Skontaktuj się z nami poprzez formularz, a niezwłocznie do Ciebie oddzwonimy.

Tajemnica zawodowa i etyka

Współpracując z klientami, jesteśmy zobowiązani do zachowania tajemnicy zawodowej (radcowska, adwokacka lub doradcza), a także do tego, aby nasze doradztwo prawne było zgodne z etyką zawodową.

Zachowanie ciągłości działań

Doradztwo prawne wymaga od nas tego, aby wszelkie działania prawne lub podatkowe były spisywane i archiwizowane. Dzięki temu nawet jeśli będziesz chciał skorzystać z naszych usług po dłuższym czasie, to będziemy mieć historię naszych działań.

Czytaj więcej Umów bezpłatną konsultację

Stałe doradztwo podatkowe = błyskawiczna reakcja na zmieniające się prawo<

Zobacz 3 przykłady, które dobitnie pokazują, dlaczego warto korzystać ze stałej obsługi podatkowej.<

Case 1 - Utrata płynności finansowej

Pandemia koronawirusa spowodowała, że część biznesów niestety musiała zostać zamknięta. Konieczność ponoszenia kosztów i brak możliwości generowania przychodów spowodował, że wiele firm utraciło płynność finansową, co mogło grozić upadłością. Firmy, które z nami współpracowały, bardzo szybko otrzymały rozwiązanie w postaci uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego, które dawało 4 miesiące oddechu i zatrzymywało wszystkie postępowania sądowe i egzekucyjne.

Case 2 - Spółka z o.o. komandytowa

Spółka komandytowa, w której spółka z o.o. była komplementariuszem, do 2021 roku była bardzo korzystną konstrukcją podatkową. W strukturze tej mieliśmy ograniczone ryzyko i odpowiedzialność, natomiast nie było podwójnego opodatkowania więc zarówno „mieliśmy ciastko jak i jedliśmy ciastko”. Niestety w 2021 roku spółka komandytowa stała się płatnikiem podatku CIT, przez co cała konstrukcja stała się kompletnie nieopłacalna. Klienci, którzy mają stałą opiekę podatkową bardzo szybko dostali gotowe rozwiązanie, np.: przekształcenie lub „roszada”, które sprawnie wdrażaliśmy w życie.

Case 3 - Zastrzeżenie znaku towarowego

Rejestracja znaku towarowego gwarantuje Ci wyłączność na posługiwanie się znakiem. Przedsiębiorcy, którzy zadbają o ten ważny fundament biznesu, zwiększą renomę swojej marki, a także uzyskają możliwość wniesienia skutecznego sprzeciwu, gdy ktoś spróbuje zarejestrować znak podobny do Twojego. Dodatkowo otrzymasz możliwość udzielenia odpłatnej licencji na korzystanie z Twojej marki przez inne podmioty.

Kto będzie z Tobą współpracować?

Decydując się na stałą współpracę, będziesz głównie pracować z radcą prawnym.

Konsultacja

Konsultacja

Współpracę zawsze rozpoczynamy od 30 minut bezpłatnej konsultacji, w trakcie której sprawdzimy, jakie możesz osiągnąć korzyści wynikające z bieżącej obsługi prawnej.

Ustalenie planu działań

Ustalenie planu działań

W ramach pierwszego kwartału współpracy sprawdzamy wszystkie obszary firmy, które mogą wymagać wsparcia radcy prawnego. Działania, które chcemy wdrożyć, mają przynieść jak najszybsze rezultaty — zwiększenie bezpieczeństwa i zmniejszenie podatków. Na tym etapie zaproponujemy również działania na kolejne miesiące.

Bieżąca obsługa

Bieżąca obsługa

Otrzymujesz swojego opiekuna i radcę prawnego, którego zadaniem będzie wdrożenie działań zaplanowanych na najbliższe miesiące. W ramach bieżącej współpracy będziemy się z Tobą spotykać w ramach naszych konsultacji prawnych, będziemy przygotowywać i opiniować umowy, a także przeprowadzimy kompleksową analizę wszystkich obszarów prawnych Twojej firmy.

Bezpłatna
konsultacja

Jeśli zastanawiasz się, co może zyskać Twoja firma, dzięki wszechstronnemu prawnemu wsparciu kancelarii prawnej to, zamów bezpłatną konsultację.

Zostaw swój numer telefonu i adres mail. Zrobimy wszystko, aby jak najszybciej skontaktować się z Tobą i ustalić, czy i jak możemy Ci pomóc.

Mateusz Chinczewski

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą


FAQ

Tak. Twoją firmą będzie zajmował się jeden konkretny doradca podatkowy tak, abyś nie musiał tłumaczyć swojej sytaucji podatkowej co kilka tygodni – wciąż od nowa.

Wszystko zależy od branży, a także wyzwań prawnych, które stoją przed Twoją firmą. Jednemu przedsiębiorcy wystarczy godzina miesięcznie, a dla drugiego niewystarczające będzie 20 godzin w skali miesiąca. Opieka prawna w naszej kancelarii jest tak skonstruowana, że możesz mieć stałą opiekę już od 250 zł miesięcznie.

Oczywiście. Zarówno konsultacje prawne jak i umowy, czy pozwy jesteśmy w stanie wykonywać przy wykorzystaniu video konferencji, rozmów telefonicznych i komunikacji mailowej.

Umowa zawierana jest na czas nieokreślony. Okres wypowiedzenia to 2 miesiące, abyśmy mieli komfort zakończenia i przekazania wszystkich otwartych zadań z zakres usług doradztwa prawnego.

Poznaj opinie
naszych klientów

Previous Next