Stała obsługa podatkowa
Finerto - Stała obsługa podatkowa

Pomoc w bieżącym doradztwie podatkowym

Otworzymy parasol ochronny nad Twoją firmą tak, abyś mógł płacić proste i niskie podatki. Przygotujemy najlepsze metody optymalizacji podatkowej, połączymy usługi księgowe z bieżącym wsparciem doradczym, a także będziemy Cię reprezentować przed organami podatkowymi.

Zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić

Ile kosztują Cię złe decyzje podatkowe?

Najczęstszym błędem polskich przedsiębiorców jest korzystanie z doradztwa podatkowego i prawnego w standardowym biurze rachunkowym. Księgowy lub księgowa nie może doradzać podatkowo. Jest to wręcz karalne. Jeśli naprawdę chcesz płacić niskie podatki, to powinieneś skorzystać z doradców podatkowych z wieloletnim doświadczeniem.

Stała obsługa podatkowa

Bardzo często również biuro rachunkowe, które Cię obsługuje, nie specjalizuje się w obsłudze księgowej spółek. Wówczas mamy do czynienia z konfliktem interesów:

  • Ty płacisz wysokie podatki i ZUS w działalności gospodarczej,
  • księgowy nie może doradzać, natomiast Ty jako przedsiębiorca tego oczekujesz,
  • biuro rachunkowe nie zarekomenduje Ci spółki, ponieważ straci klienta.
  • Spójrz na przykłady poniżej:

Przedsiębiorca, który prowadzi działalność na podatku liniowym i osiąga dochód na poziomie 2.000.000 zł, ponosi łączną sumę obciążeń na poziomie 527 676 zł, co dają realną stopę obciążeń na poziomie 26,38%.

Roczny koszt JDG
527 676,35 zł
Przychód firmy
500000,00
Koszty firmy
300000,00
Dochód przed opodatkowaniem
200000,00
Składki społeczne ZUS
15798,48
Składka zdrowotna
97225,87
Podatek do zapłaty
375060,00
Danina solidarnościowa do zapłaty
39592,00
Suma obciążeń
527676,35
Efektywna skala obciążeń
26,38%

Ten sam przedsiębiorca, przechodząc na spółkę komandytową, zaoszczędzi ponad 160 000 zł. Nie zawsze spółka się opłaca natomiast w tym przypadku na pewno tak i warto, abyś skorzystał z usług kancelarii, która będzie to w stanie sprawdzić i policzyć.

Roczny koszt spółki komandytowej
367 121,00 zł
Przychód spółki
1700000,00
Koszty spółki
500000,00
Dochód spółki
1200000,00
Udział w zysku komplementariusz
99%
Wynagrodzenie za prowadzenie spraw spółki komplementariusz
120000
Wynagrodzenie za prowadzenie spraw spółki komandytariusz
0
Podatek za prowadzenie spraw spółki komplementariusz
10440
Podatek za prowadzenie spraw spółki komandytariusz
0
Wynik Spółka
1080000
CIT
97200
Zostaje
972972
Wypłata
970000
Teoretyczny PIT
184300
Teoretyczny PIT Komplementariusza
182457
Odliczenie CIT
96228
PIT do zapłaty
88072
Społeczne Komplementariusz
15798
Społeczne Komandytariusz
0
Zdrowotna Komplementariusz
7523
Zdrowotna Komandytariusz
0
Suma obciążeń
219033
Efektywna skala obciążeń
18,25%

Dlatego warto skorzystać z usług kancelarii podatkowej, która oferuje zarówno księgowość jak i doradztwo podatkowe i prawne.

Umów bezpłatną konsultację

Jakie są możliwości optymalizacji kosztów podatkowych?

Doradcy podatkowi mają wiele sposobów na to, abyś mógł płacić jak najmniej podatków, a także, aby to było dla Ciebie bezpieczne pod kątem ewentualnych kontroli. Stała obsługa pozwala nam być na bieżąco z sytuacją Twojej firmy, dzięki czemu będziemy mogli proponować odpowiednie rozwiązania w danej sytuacji.

Umów bezpłatną konsultację
Co możesz zrobić?

Zmiana formy opodatkowania

Prowadząc działalność gospodarczą, możesz rozliczać się na skali podatkowej, na podatku liniowym lub na ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych. Pomagamy klientom dobrać odpowiednią formę opodatkowania tak, aby odzwierciedlała wysokość przychodu i dochodu. Pomagamy również w księgowości uproszczonej.


Zmiana formy prawnej

Bardzo często zmiana formy prawnej z działalności jednoosobowej na spółkę jest w stanie wygenerować spore oszczędności podatkowe i zusowe. Doradzimy Ci, jaką spółkę wybrać, a zakres usług naszej kancelarii obejmuje również założenie spółki i pełną księgowość. W ramach stałej współpracy pomożemy Ci poznać wszystkie aspekty związane z prowadzeniem spółek.


Interpretacja podatkowa

Twoja firma może wymagać parasola ochronnego. Taki zdecydowanie daje możliwość uzyskania interpretacji indywidualnej, w ramach której organ podatkowy stwierdza czy nasza interpretacja i nasze rozliczenia są poprawne. Możemy zapytać o stawkę ryczałtu, o ukryte zyski lub IP BOX-a. Jeśli organ odmówi wydania interpretacji, to będziemy cię reprezentować przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym.


Ulgi podatkowe

W ramach stałej współpracy wykonujemy tzw. audyt podatkowy. Przedsiębiorstwa bardzo często może skorzystać z różnego rodzaju ulg, np.: ulga B+R, która może obniżyć Twoje podatki nawet trzykrotnie! Nasza kancelaria podatkowa przeanalizuje Twoją sytuację pod kątem ulg, a także zajmiemy się przygotowaniem całej dokumentacji.


Współpraca z księgowością

Stała współpraca z kancelarią podatkową to przede wszystkim współpraca z działem rachunkowym. Księgowa lub księgowy nie może doradzać, przez co Twoje obciążenia podatkowe mogą być po prostu wysokie. W ramach bieżącej współpracy monitorujemy to, w jaki sposób możemy zmniejszyć podstawę do opodatkowania tak, aby prowadzenie firmy było dla Ciebie bardziej opłacalne.


Przekształcenia spółek i CIT estoński

Jeśli już prowadzisz spółkę to warto, abyś sprawdził, czy aby na pewno jest to dla Ciebie najlepszy wybór. Spółka cywilna, jawna to składka zdrowotna od dochodu, a przekształcenie takiej spółki w spółkę z o.o. lub komandytową jest stosunkowo proste i szybkie. Przekształcenie pozwala wygenerować spore oszczędności podatkowe, a także pozwala Ci zachować ciągłość przedsiębiorstwa.


W czym Ci pomoże nasza kancelaria podatkowa?

Kancelaria podatkowa to naturalne uzupełnienie dla księgowości. Współpraca z prawnikami i doradcami podatkowymi zabezpieczy Twoją firmę, a także zoptymalizuje podatki i składki.

Stała współpraca pozwala nam reagować szybciej i skutecznie, ponieważ nie musimy się skupiać na poznaniu firmy, tylko od razu przechodzimy do działania. Zmiany podatkowe wprowadzane są tak często, że jednorazowa konsultacja podatkowa to obecnie za mało — warto skorzystać ze stałej opieki podatkowej.

Czytaj więcej Umów bezpłatną konsultację
Stała obsługa podatkowa

Konsultacje podatkowe

W ramach stałej współpracy możesz korzystać z konsultacji podatkowych, które świadczą nasi doradcy podatkowi lub radcowie prawni. Spotkania mogą odbywać się zarówno stacjonarnie jak i online. Możesz sam zainicjować takie spotkanie, natomiast my również proaktywnie każdego miesiąca szukamy obszarów, w ramach których możemy zoptymalizować Twoją firmę.

Interpretacje podatkowe

Bieżące doradztwo podatkowe to również różnego rodzaju wnioski o interpretacje podatkowe lub wnioski do GUS, lub WIS. W ramach stałej opieki przygotujemy treść wniosku, a także udzielimy odpowiedzi na ewentualne pytania organu. W przypadku wydania interpretacji nie po naszej myśli będziemy Cię reprezentować przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi.

Analiza podatkowa

Punktem wyjścia po rozpoczęciu współpracy jest zrobienie analizy podatkowej. Sprawdzimy, jak wygląda sytuacja firmy, jaka jest forma prawna i forma opodatkowania, a także ustalimy, czy są ryzyka przy ewentualnej kontroli podatkowej. Skontaktujemy się również z księgowością, aby mieć dostęp do dokumentacji finansowych firmy.

Opinie podatkowe

Opinia podatkowa to dokument opracowany przez eksperta – doradcę podatkowego, w którym zawarta jest analiza i ocena konkretnej kwestii podatkowej. Opinia stanowi dokładną i kompleksową analizę, której celem jest interpretacja przepisów podatkowych w danym stanie faktycznym, a także formułuje wnioski i zalecenia, które przedsiębiorca może wykorzystać w praktyce.

Stałe doradztwo podatkowe = błyskawiczna reakcja na zmieniające się prawo

Zobacz 3 przykłady, które dobitnie pokazują, dlaczego warto korzystać ze stałej obsługi podatkowej.

Case 1 - Polski Ład

W momencie, w którym polski ład wchodził w życie, konsultacje z dobrym i doświadczonym doradcą podatkowym były towarem deficytowym. Kalendarze doradców zajęte były na kilka miesięcy do przodu. Przedsiębiorcy, którzy mieli u nas umowę o stałą współpracę podatkową, nie musieli się martwić nowymi przepisami, ponieważ mogli umówić się na konsultację podatkową w pierwszej kolejności.

Case 2 - Spółka z o.o. komandytowa

Spółka komandytowa, w której spółka z o.o. była komplementariuszem, do 2021 roku była bardzo korzystną konstrukcją podatkową. W strukturze tej mieliśmy ograniczone ryzyko i odpowiedzialność, natomiast nie było podwójnego opodatkowania więc zarówno „mieliśmy ciastko jak i jedliśmy ciastko”. Niestety w 2021 roku spółka komandytowa stała się płatnikiem podatku CIT, przez co cała konstrukcja stała się kompletnie nieopłacalna. Klienci, którzy mają stałą opiekę podatkową bardzo szybko dostali gotowe rozwiązanie, np.: przekształcenie lub „roszada”, które sprawnie wdrażaliśmy w życie.

Case 3 - Składka zdrowotna członek zarządu

Jeśli masz spółkę z o.o., to wypłata z powołania dla członka zarządu była najlepszym i najprostszym sposobem na wypłatę ze spółki bez podwójnego opodatkowania. Nie trzeba było płacić ani składek społecznych, ani składki zdrowotnej — jedynie podatek dochodowy. Niestety polski ład oskładkował to wynagrodzenie i nałożył dodatkowe 9% składki zdrowotnej. Klienci, którzy współpracują z kancelarią podatkową, otrzymali kilka gotowych rozwiązań już w styczniu — chwilę po wprowadzeniu przepisów.

Kto będzie z Tobą współpracować?

Decydując się na stałą współpracę, będziesz głównie pracować z doradcą podatkowym. Jak wygląda współpraca?

Konsultacja

Konsultacja

Współpracę zawsze rozpoczynamy od 30 minut bezpłatnej konsultacji, w trakcie której sprawdzimy, jakie możesz osiągnąć korzyści wynikające z bieżącej obsługi podatkowej.

Ustalenie planu działań

Ustalenie planu działań

W ramach pierwszego kwartału współpracy sprawdzamy wszystkie obszary firmy, które mogą wymagać wsparcia doradcy podatkowego. Działania, które chcemy wdrożyć, mają przynieść jak najszybsze rezultaty – zwiększenie bezpieczeństwa i zmniejszenie podatków. Na tym etapie zaproponujemy również działania na kolejne miesiące.

Bieżąca obsługa

Bieżąca obsługa

Otrzymujesz swojego opiekuna i doradcę podatkowego, który ma wdrożyć działania zaplanowane na najbliższe miesiące. W ramach bieżącej współpracy będziemy się z Tobą spotykać na konsultacjach podatkowych, będziemy przygotowywać interpretacje i opinie podatkowe, a także przeprowadzimy kompleksową analizę podatkową.

Zamów bezpłatną konsultację podatkową!

Płać niskie i proste podatki, dzięki stałej współpracy z kancelarią podatkową.

Bezpłatna konsultacja trwa około 30 minut. To czas poświęcony Twoim wyzwaniom związanym z doradztwem podatkowym, które w rozmowie pomożemy Ci bezpłatnie rozwiązać.

Zostaw swój numer telefonu i adres mail. Zrobimy wszystko, aby jak najszybciej skontaktować się z Tobą i ustalić, czy i jak możemy Ci pomóc.

Mateusz Chinczewski

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą


FAQ

Tak. Twoją firmą będzie zajmował się jeden konkretny radca prawny tak, abyś nie musiał tłumaczyć swojej sytuacji co kilka tygodni — wciąż od nowa.

Wszystko zależy od branży, a także wyzwań podatkowych, które stoją przed Twoją firmą. Jednemu przedsiębiorcy wystarczy godzina miesięcznie, a dla drugiego niewystarczające będzie 20 godzin w skali miesiąca. Opieka podatkowa w naszej kancelarii jest tak skonstruowana, że możesz mieć stałą opiekę już od 250 zł miesięcznie.

Oczywiście. Zarówno konsultacje prawne jak i umowy, czy pozwy jesteśmy w stanie wykonywać przy wykorzystaniu video konferencji, rozmów telefonicznych i komunikacji mailowej.

Umowa zawierana jest na czas nieokreślony. Okres wypowiedzenia to 2 miesiące abyśmy mieli komfort zakończenia i przekazania wszystkich otwartych zadań z zakres usług doradztwa podatkowego.

Poznaj opinie
naszych klientów

Previous Next