Pełna Księgowość
Finerto - Pełna Księgowość

Pełna księgowość — profesjonalne prowadzenie ksiąg rachunkowych

Po Polskim Ładzie spółki komandytowe i spółki z o.o. stały się bardzo popularne, a co nawet ważniejsze — bardzo korzystne podatkowo. Jako minus spółek często wskazywana jest pełna księgowość. My pokazujemy, że prowadzenie pełnej księgowości jest korzyścią, a nie wadą.

Poznaj usługę

Poznaj nowy wymiar księgowości według Finerto

Prowadzenie księgowości uproszczonej wiąże się z dużo mniejszą liczbą obowiązków po stronie biura rachunkowego i samego właściciela firmy.

W przypadku pełnej księgowości, aby faktycznie była ona prowadzona rzetelnie, to musimy zadbać o wszystkie dokumenty i rozliczenia, o wyciągi bankowe, o terminowość sprawozdań finansowych.

W przypadku pełnej księgowości doniosłe znaczenie ma również analiza i doradztwo. W ramach usług biura rachunkowego Finerto prowadzimy księgi rachunkowe w cyklach miesięcznych, kwartalnych i rocznych. Wówczas mamy czas i przestrzeń na doradztwo księgowe, podatkowe lub na analizę wskaźnikową spółki.

Czytaj więcej Umów konsultację

W jakiej sytuacji musisz prowadzić pełną księgowość?

Obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych wyróżnić można ze względu na kryterium przychodowe lub kryterium ze względu na charakter prowadzonej działalności:

Kryterium przychodowe

obowiązek prowadzenia pełnej księgowości może dotykać również osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Pełną księgowość będą musiały prowadzić osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, spółki jawne, spółki cywilne oraz spółki partnerskie, jeśli ich przychody netto ze sprzedaży towarów za poprzedni rok obrotowy były równe lub większe 2.000.000 euro.

Kryterium podmiotowe

Kryterium podmiotowe — pełną księgowość muszą prowadzić przede wszystkim spółki handlowe, a w szczególności

  • spółki akcyjne i proste spółki akcyjne
  • spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
  • spółki komandytowe i spółki komandytowo-akcyjne,
  • fundacje i stowarzyszenia.

Wszystkie powyższe typy działalności muszą prowadzić księgę rachunkową bez względu na przychody.

Pełna księgowość czekać będzie również przedsiębiorców, którzy zoptymalizowali podatkowo swój biznes, np.: w przypadku przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę kapitałową prawa handlowego (głównie w spółkę z o.o.) lub przekształcenia w spółkę osobową prawa handlowego (przede wszystkim w spółkę komandytową).

Czytaj więcej Umów konsultację

Jak wygląda pełna księgowość w Finerto?

Prowadzenie pełnej księgowości opieramy na 3 podstawowych filarach:

Umów konsultację
3 PODSTAWOWE FILARY

1. Prowadzeniu ksiąg rachunkowych

Mówimy tutaj o codziennej, bieżącej księgowości. W ramach współpracy otrzymujesz księgową prowadzącą, kadrową, opiekuna klienta, a także dostęp do portalu biura, w którym dodasz faktury kosztowe, a także sprawdzić wyniki finansowe i wysokość podatków do zapłaty.


2. Doradztwie księgowym

Pomagamy analizować dane ze sprawozdania finansowego, prowadzimy konsultacje w zakresie księgowości, a także rozwiewamy wątpliwości w zakresie wydatków firmowych — co można wrzucić w koszty, a co nie.


3. Doradztwie prawnym i podatkowym

Po Polskim Ładzie każda firma i każdy przedsiębiorca powinien co najmniej raz w roku skorzystać z doradztwa podatkowego, aby doradcy podatkowi mogli sprawdzić, jaka forma opodatkowania i która forma prowadzenia działalności będzie dla niego najkorzystniejsza.


Nie martw się procesem przeniesienia. Wszystkim zajmiemy się my

Skontaktujemy się z twoim obecnym biurem rachunkowym, aby dokonać przekazania wszystkich dokumentów do naszej księgowej. Zmiana biura rachunkowego często wydaje się być na tyle dużą zmianą, że czasami przedsiębiorcy po prostu boją się przenieść księgowość do innej organizacji. Wiemy, jak często bywa to trudne i czasochłonne — w szczególności jeśli dotyczy to ksiąg rachunkowych. Dlatego wszystkim zajmiemy się my. Nie ma znaczenia czy wiesz, czym jest pełna księgowość, czy nie — skontaktujemy się z Twoim obecnym biurem i z przyjemnością weźmiemy na siebie ten obowiązek prowadzenia pełnej księgowości.

Finerto
Pełna Księgowość

Finerto: to księgowość, która liczy na Twoją korzyść

Naszym celem jest rozwój przedsiębiorcy. Bieżące rozliczanie i sporządzanie deklaracji to nasza codzienność, natomiast chcemy Ci również na bieżąco doradzać: podatkowo, księgowo i finansowo.

Nasza księgowość to nie tylko współpraca miesięczna — to również wsparcie kwartalne i roczne.

Jak działa nasze biuro rachunkowe?

Księgowość miesięczna

W ramach współpracy dbamy o wszystkie niezbędne deklaracje i rozliczenia, księgujemy dokumenty dotyczące wszystkich operacji gospodarczych — w porządku chronologicznym i systematycznym. Jest to zarówno księgowość pełna jak i księgowość uproszczona.

Księgowość kwartalna

Co kwartał monitorujemy i analizujemy sytuację w twojej firmie pod kątem danych finansowych, wysokości płaconych podatków, możliwości finansowania, w zakresie generowanych kosztów, a także pod kątem cashflow, abyś mógł się dalej rozwijać jako przedsiębiorca.

Księgowość roczna

To czas największych podsumowań i analiz. Przygotowujemy raporty finansowe, sprawdzamy stan aktywów i pasywów w księgach rachunkowych. To również czas na sporządzanie sprawozdań finansowych, a także wybór odpowiedniej formy opodatkowania na kolejny rok.

Arrow Umów konsultację

Oferta + Pricing

Cennik naszych usług księgowych odzwierciedla faktycznie poświęcony czas na obsługę danego podmiotu.

Każda firma jest inna, generuje inne dokumenty, ma odmienne procesy fakturowania. Zasadą jest, że w wynagrodzenie bazowe składa się z części stałej i opłaty za jedną godzinę pełnej księgowości. Jeśli wystarczy Ci jedynie godzina księgowania, to zapłacisz jedynie wynagrodzenie bazowe. W przypadku gdy będziemy potrzebować większej liczby godzin na zaksięgowanie wszystkich dokumentów w Twojej firmie, to doliczymy stawkę za każdą kolejną godzinę.

Druga część cennika to usługi dodatkowe, które nie zawierają się w wynagrodzeniu bazowym. Są to czynności niestandardowe, które wiążą się z dodatkową pracą po naszej stronie. Wynagrodzenie za usługi dodatkowe doliczamy na koniec miesiąca.

Czytaj więcej Umów konsultację

Dlaczego Finerto?

Pełna księgowość online

JPK VAT, e-faktura, e-doręczenia, KSeF — wszystkie wprowadzane przez Państwo mechanizmy wymuszają zarówno na przedsiębiorcach jak i na biurach rachunkowych konieczność informatyzacji i elektronizacji. Każdy z naszych klientów otrzymuje dostęp do portalu biura, w którym będzie w stanie zarówno wgrać i wystawić faktury, a także może sprawdzić bieżące przychody i podatki do zapłaty.

Przejrzysta i zrozumiała wycena

Cennik naszych usług zbudowany jest w prosty sposób: część stała naszego wynagrodzenia odzwierciedla stałą, miesięczną obsługę, natomiast druga część zależy od tego, ile faktycznie poświęcimy czasu na rozliczenie twojej firmy. Jedna firma będzie potrzebować 10 godzin miesięcznie, a druga tylko godzinę — cennik musi to odzwierciedlać.

Doradztwo Podatkowe

Doradztwo w zakresie niższych podatków, na pewnym etapie rozwoju firmy, pozwala przedsiębiorcy dużo szybciej i efektywnie rozwijać jego biznes. W ramach naszej grupy doradcy podatkowi z Kancelarii Finerto w taki sposób poukładają twoją firmę, aby faktycznie była zoptymalizowana i gotowa na współpracę księgową.

Doradztwo Księgowe

Prowadzenie uproszczonej lub pełnej księgowości to nie tylko bieżące rozliczenia. To również bieżące doradztwo w zakresie rachunkowości: konsultacje księgowe, analiza faktur i wydawanie opinii w zakresie określonych zdarzeń gospodarczych. W dobie KSeF doradzamy również jak prawidłowo wystawiać i wysyłać faktury.

Finansowanie firmy

Finansowanie zewnętrzne bardzo często może stanowić niesamowitą dźwignię do rozwoju — w ramach obsługi księgowej pomożemy Ci z uzyskaniem najlepszej oferty na kredyt, leasing, dotację lub inne, alternatywne sposoby dofinansowania firmy.

Wszystko w jednym miejscu

Wystarczy, że zamówisz bezpłatną konsultację, a my będziemy w stanie zapewnić Ci wszystkie usługi podatkowe, księgowe i prawne. W ramach założenia firmy na początku doradzimy Ci jaki to powinien być podmiot, następnie zajmiemy się zgłoszeniami do zusu i urzędu skarbowego, by wreszcie zadbać o bieżącą obsługę księgową.

Jak wygląda proces współpracy?

Proces współpracy zależy od kilku aspektów:

a) pełna księgowość, czy księgowość uproszczona?
b) nowy podmiot czy przenosisz księgowość do nas z innego biura rachunkowego?

  • Pełna księgowość
  • Księgowość uproszczona
Proces współpracy
Jeśli jeszcze nie masz firmy
Jeśli już masz firmę
Numer kroku
Podpisanie umowy z minimalną stawką
Audyt księgowy
Numer kroku
Monitoring zakresu prac
Rekomendacje z audytu
Numer kroku
Wycena
Wycena
Numer kroku
Docelowa stawka
Podpisanie umowy
Proces współpracy
Jeśli jeszcze nie masz firmy
Jeśli już masz firmę
Numer kroku
Podpisanie umowy z minimalną stawką
Audyt formy opodatkowania
Numer kroku
Monitoring zakresu prac
Wycena
Numer kroku
Wycena
Podpisanie umowy
Numer kroku
Docelowa stawka

Poznaj opinie
naszych klientów

Previous Next

Porozmawiajmy o księgowości

Szukasz biura rachunkowego, które nie tylko zadba o bieżące rozliczenia, natomiast będzie w stanie również doradzać księgowo i podatkowo? Chcesz przenieść swoją księgowość i ją zoptymalizować?

Wypełnij formularz, a zadzwonimy do Ciebie i w ramach 30-minutowej bezpłatnej konsultacji ocenimy, które rozwiązania księgowe będą dla Ciebie najkorzystniejsze.

Mateusz Chinczewski

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą

FAQ

Co do zasady, księgowość uproszczoną stosujemy do prowadzenia ewidencji realizowanych operacji gospodarczych – wybierać możemy spomiędzy podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ewidencji przychodów ewidencjonowanych lub karta podatkowa. Pełna księgowość wiąże się z prowadzenie ksiąg rachunkowych, a tym samym z ewidencjonowaniem obrotów i sald dla księgi głównej oraz na kontach pomocniczych (konta analityczne) czy wykaz składników pasywów i aktywów. W przypadku pełnej księgowości wymaga się również aby zapis księgowy zawierał datę dokonania operacji gospodarczej. Z Uproszczonej księgowości korzystają głównie jednoosobowe działalności gospodarcze.

Księgi handlowe tworzą: dziennik, księga główna, konta księgi pomocniczej, zestawienie obrotów i zestawienie sald kont księgi głównej oraz zestawienia obrotów i sald kont ksiąg pomocniczych, wykaz składników aktywów i pasywów (inwentarz).

Ustawy o rachunkowości definiuje następujące księgi rachunkowe: konta księgi głównej, dziennik, księgi pomocnicze, zestawienia obrotów i sald kont księgi głównej oraz sald kont ksiąg pomocniczych, wykaz składników aktywów i pasywów (inwentarz). Przedsiębiorca, który do tej pory prowadził uproszczoną księgowość będzie musiał się przyzwyczaić do tego, że biurom rachunkowym trzeba będzie dostarczać dodatkowo wyciąg z konta bankowego ponieważ stanowi on ważny element pełnej księgowości.