Prowadzenie uproszczonej księgowości po Polskim Ładzie wymaga bieżącej znajomości przepisów, doświadczenia, profesjonalizmu, a także doradztwa księgowego, podatkowego i prawnego. Księgujemy wszystkie formy prowadzenia działalności gospodarczej w taki sposób, abyś mógł płacić niskie i proste podatki.
Poznaj usługęProwadząc księgę przychodów i rozchodów lub ewidencję przychodów należy skupić się przede wszystkim na odpowiednim zaksięgowaniu operacji finansowych i gospodarczych.
Oczywiście w przypadku prowadzenia ksiąg rachunkowych obowiązków księgowych jest więcej, natomiast po Polskim Ładzie w przypadku księgowości uproszczonej bardzo ważne jest ciągłe pogłębianie wiedzy i szkolenia.
Doniosłe znaczenie ma również analiza i doradztwo. W ramach usług biura rachunkowego Finerto prowadzimy księgę przychodów i rozchodów lub ewidencję przychodów w cyklach miesięcznych, kwartalnych i rocznych. Wówczas mamy czas i przestrzeń na doradztwo księgowe, podatkowe lub prawne.
W ramach księgowości uproszczonej prowadzimy wszystkie dostępne formy prowadzenia działalności gospodarczej. Skupiamy się nie tylko na codziennych i miesięcznych obowiązkach, ale również na pomocy w wyborze konkretnej formy opodatkowania (skali podatkowej, ryczałtu lub liniówki), kontakcie do ZUS-u i urzędu skarbowego i doradztwa prawnego i podatkowego.
Umów konsultacjęKsięga przychodów i rozchodów może być prowadzona zarówno dla działalności gospodarczej na zasadach ogólnych jak i na podatku liniowym. W przypadku prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów bardzo ważne jest odpowiednie ujęcie sprzedaży towarów handlowych (w tym spis z natury, wartość zakupu towarów handlowych lub cenę jednostkową towaru), prowadzenie ewidencji wyposażenia i ewidencji środków trwałych. Pamiętać należy również o konieczności opłacania zobowiązań podatkowych i składania odpowiednich deklaracji.
Prowadzenie ewidencji przychodów to przede wszystkim analiza pod kątem stawki podatku. W przypadku ryczałtu stawka podatku dochodowego zależy od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej. Na ryczałcie nie interesują nas również koszty uzyskania przychodu, ponieważ podatek płacimy od przychodu. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na gruncie podatku VAT — w tym przypadku mamy możliwość odliczenia kosztów uzyskania przychodów.
Kto by nie chciał płacić 5% podatku? Podatnik ponoszący koszty działalności badawczo rozwojowejmoże skorzystać z ulgi badawczo-rozwojowej, a od 2019 r. także z preferencyjnego opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (tzw. Innovation Box). Podatnik na potrzeby skorzystania z nowej preferencji musi prowadzić dodatkową ewidencję księgowo-podatkową działalności badawczo-rozwojowej.
Prowadząc księgowość uproszczoną, wyliczamy podstawę opodatkowania na podatek dochodowy, a także wszystkie niezbędne kwoty dla podatku VAT. Jeśli jesteś czynnym podatnikiem VAT, to musisz prowadzić rejestr zakupu i sprzedaży VAT, w którym ująć trzeba dane kontrahentów, dane liczbowe dotyczące podatku VAT, m. in. podstawę opodatkowania
Skontaktujemy się z twoim obecnym biurem rachunkowym, aby dokonać przekazania wszystkich dokumentów do naszej księgowej. Zmiana biura rachunkowego często wydaje się być na tyle dużą zmianą, że czasami przedsiębiorcy po prostu boją się przenieść księgowość do innej organizacji. Wiemy, jak często bywa to trudne i czasochłonne. Dlatego wszystkim zajmiemy się my. Nie ma znaczenia czy masz obowiązek prowadzenia księgi przychodów i rozchodów czy ewidencję przychodów — skontaktujemy się z Twoim obecnym biurem i z przyjemnością weźmiemy na siebie ten obowiązek prowadzenia uproszczonej księgowości.
Nasza księgowość to nie tylko współpraca miesięczna — to również wsparcie kwartalne i roczne.
Cennik naszych usług księgowych odzwierciedla faktycznie poświęcony czas na obsługę danego podmiotu.
Każda firma jest inna, generuje inne dokumenty, ma odmienne procesy fakturowania. Zasadą jest, że w wynagrodzenie bazowe składa się z części stałej i opłaty za jedną godzinę pełnej księgowości. Jeśli wystarczy Ci jedynie godzina księgowania, to zapłacisz jedynie wynagrodzenie bazowe. W przypadku gdy będziemy potrzebować większej liczby godzin na zaksięgowanie wszystkich dokumentów w Twojej firmie, to doliczymy stawkę za każdą kolejną godzinę.
Druga część cennika to usługi dodatkowe, które nie zawierają się w wynagrodzeniu bazowym. Są to czynności niestandardowe, które wiążą się z dodatkową pracą po naszej stronie. Wynagrodzenie za usługi dodatkowe doliczamy na koniec miesiąca.
Umów konsultacjęNie skupiamy się tylko na księgowości, ponieważ wiemy, że przedsiębiorca — szczególnie na starcie — potrzebuje dodatkowo doradztwa podatkowego i księgowego, stałej bieżącej współpracy i opieki prawnej.
JPK VAT, e-faktura, e-doręczenia, KSeF — wszystkie wprowadzane przez Państwo mechanizmy wymuszają zarówno na przedsiębiorcach jak i na biurach rachunkowych konieczność informatyzacji i elektronizacji. Każdy z naszych klientów otrzymuje dostęp do portalu biura, w którym będzie w stanie zarówno wgrać i wystawić faktury, a także może sprawdzić bieżące przychody i podatki do zapłaty.
Doradztwo w zakresie niższych podatków, na pewnym etapie rozwoju firmy, pozwala przedsiębiorcy dużo szybciej i efektywnie rozwijać jego biznes. W ramach naszej grupy doradcy podatkowi z Kancelarii Finerto w taki sposób poukładają twoją firmę, aby faktycznie była zoptymalizowana i gotowa na współpracę księgową.
Prowadzenie uproszczonej lub pełnej księgowości to nie tylko bieżące rozliczenia. To również bieżące doradztwo w zakresie rachunkowości: konsultacje księgowe, analiza faktur i wydawanie opinii w zakresie określonych zdarzeń gospodarczych. W dobie KSeF doradzamy również jak prawidłowo wystawiać i wysyłać faktury.
Finansowanie zewnętrzne bardzo często może stanowić niesamowitą dźwignię do rozwoju — w ramach obsługi księgowej pomożemy Ci z uzyskaniem najlepszej oferty na kredyt, leasing, dotację lub inne, alternatywne sposoby dofinansowania firmy.
Wystarczy, że zamówisz bezpłatną konsultację, a my będziemy w stanie zapewnić Ci wszystkie usługi podatkowe, księgowe i prawne. W ramach założenia firmy na początku doradzimy Ci jaki to powinien być podmiot, następnie zajmiemy się zgłoszeniami do ZUS-u i urzędu skarbowego, by wreszcie zadbać o bieżącą obsługę księgową.
Proces współpracy zależy od kilku aspektów:
a) pełna księgowość, czy księgowość uproszczona?
b) nowy podmiot czy przenosisz księgowość do nas z innego biura rachunkowego?
Bardzo wartościowa konsultacja. Mecenas Chinczewski ma dużą wiedzę odnośnie spółek prawa handlowego i odnosi się do konkretów dotyczących twojej firmy. Na koniec prezentacja podsumowująca całość rozmowy i nawet wyliczenia pokazujące jak zmiana wpłynie na roczny dochód. Pełny profesjonalizm. Polecam
Opinia z Google
Jedno spotkanie z Panem Mateuszem wyjaśniło nam więcej niż kilka spotkań i 4h pracy innej kancelarii. Mecenas ma dużo praktycznej wiedzy o spółkach, więc konsultacja przepełniona ważnymi informacjami. Polecam i sam liczę na dalszą współpracę.
Opinia z Google
Podczas realizacji zlecenia założenia nowej sp. z o.o. wszystko przebiegało zgodnie z planem. Wszystkie osoby, z którymi miałem kontakt wykazały się cierpliwością w tłumaczeniu zawiłości prawno-podatkowych związanych z nową formą działalności firmy. Wiedzą dokładnie w jaki sposób zgodnie z obowiązującym prawem zoptymalizować formę działalności.
Opinia z Google
Konsultacja online w zakresie optymalizacji podatkowej była bardzo pomocna. Specjaliści z Kancelarii profesjonalnie wyjaśnili mi wszystkie kwestie i zaproponowali konkretne rozwiązania dostosowane do mojej sytuacji finansowej. To zdecydowanie wartościowy sposób na zoptymalizowanie swoich podatków.
Opinia z Google
Szukasz biura rachunkowego, które nie tylko zadba o bieżące rozliczenia, natomiast będzie w stanie również doradzać księgowo i podatkowo? Chcesz przenieść swoją księgowość i ją zoptymalizować?
Wypełnij formularz, a zadzwonimy do Ciebie i w ramach 30-minutowej bezpłatnej konsultacji ocenimy, które rozwiązania księgowe będą dla Ciebie najkorzystniejsze.
Prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów to nie tylko bieżące deklaracje, ewidencja wyposażenia, w której przedsiębiorcy ujmują rzeczowe składniki majątku lub wartości niematerialnej.
lW przypadku pozarolniczej działalności gospodarczej kluczowy będzie również dostęp do bieżących wyników firmy. Każdemu naszemu klientowi udostępniamy portal biura, w którym sprawdzisz kwoty podatku do zapłaty, wszystkie dokumenty zaksięgowane w księdze przychodów i rozchodów, spis z natury, rejestr eksportu i importu towarów handlowych, koszty uboczne zakupu, koszty nabycia towarów i kosztów pośrednich i rejestr wszystkich transakcji krajowych.
Księgę przychodów i rozchodów prowadzimy w przypadku gdy rozliczamy się na skali podatkowej lub na podatku liniowym. W przypadku ewidencji przychodów ewidencjonowanych ryczałt ewidencjonowany będzie jedyną dostępną opcją. Pamiętać jednak należy, że osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, której przychody nie przekroczyły równowartości 2.000.000 euro może rozliczać się w ramach księgowości uproszczonej. W przypadku przekroczenia konieczne jest prowadzenie pełnej księgowości, a więc rozliczanie się na nieco dokładniejszych zasadach.
Prowadząc podatkową księgę przychodów możesz rozliczać się na skali lub na liniówce – wówczas podatek płacisz od osiągniętych dochodów. W przypadku ryczałtu dla celów podatku dochodowego jedyne znaczenie ma przychód i działania podjęte w celu uzyskania przychodu. Księgowość uproszczona polega na prowadzeniu ewidencji realizowanych operacji gospodarczych – z wykorzystaniem jednej z trzech wyżej wskazanych form.
Co do zasady, księgowość uproszczoną stosujemy do prowadzenia ewidencji realizowanych operacji gospodarczych – wybierać możemy spomiędzy podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ewidencji przychodów ewidencjonowanych lub karta podatkowa. Pełna księgowość wiąże się z prowadzenie ksiąg rachunkowych, a tym samym z ewidencjonowaniem obrotów i sald dla księgi głównej oraz na kontach pomocniczych (konta analityczne) czy wykaz składników pasywów i aktywów. W przypadku pełnej księgowości wymaga się również aby zapis księgowy zawierał datę dokonania operacji gospodarczej. Z Uproszczonej księgowości korzystają głównie jednoosobowe działalności gospodarcze.